KONST / Litografier / Färglitografi 16632005
nr 1663 2005
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Signerad, numrerad 20/250. Färglitografi, bildmått: 26x90 cm, yttermått inklusive ram: 39x101 cm
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 2 december 2024
kl 18:08:45
2/12 14:47:45
1.500 kr
2/12 17:38:12
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson